Technické vychytávky moderních praček

Nezařazené

Přidal senta, dne 4. 03. 2020,  0x

Technické vychytávky moderních praček

Moderní technologie nejsou výsadou pouze telefonů, počítačů a různých pokrokových vynálezů. Výraznou měrou se uplatňují i v segmentů domácích spotřebičů. Ať už se jedná o technologie snižující spotřebu energií, nebo vychytávky usnadňující jejich používání. Ve velké míře se začíná uplatňovat také internet věcí, díky kterému je možné ovládat vybavení domácnosti pomocí chytrých zařízení.

Právě ovládání pomocí aplikací patří mezi vychytávky, kterými se moderní pračky pyšní. Jednotliví výrobci přicházejí s aplikacemi, které umožňují různý stupeň ovládání. Některé pračky nabízejí chytrou diagnostiku, která vám může ušetřit čas i peníze. Dokáže totiž vyhodnotit problém a navrhnout jeho řešení. Mnohdy tak stačí drobný domácí zásah a není třeba volat servisního technika. Jiné aplikace pak umožňují dálkové ovládání, přinášejí informace o praní nebo programového asistenta. Ten na základě vámi zadaných údajů o míře znečištění a typu či barvě praného prádla dokáže zvolit optimální program. Hmotnost vloženého oblečení si pračka zváží sama.

Některé modely dokážou automaticky nadávkovat i optimální množství pracího prášku. V zásuvce mají speciální zásobník, do kterého stačí dolít prací gel a aviváž. Pračka při praní automaticky odebere pouze tolik prostředku, kolik je třeba. Zásobník pak stačí doplňovat v závislosti na množství a znečištění prádla třeba až jednou za 20 cyklů praní.

Technologicky pokročilejší jsou také motory, které celý stroj pohání. Kromě klasických motorů se dnes mnohem více objevují invertorové motory a motory Direct drive. Tyto dva typy jsou výrazně efektivnější než klasické pohony, jsou tišší a mají také dlouhou životnost. Důkazem může být i prodloužená záruka, kterou výrobce na motory poskytují.

Pračky disponují také mnoha dalšími funkcemi, které mohou výrazně usnadnit jejich používání, nebo zlepšit výsledky praní. Moderní vychytávky se obvykle dostávají do vyšších modelových řad, což se projevuje na ceně těchto spotřebičů. Postupně ale dochází k jejich zlevňování a objevují se i v běžně cenově dostupných modelech. Při výběru záleží na vašich osobních preferencích, potřebách a samozřejmě také finančních možnostech. S výběrem správného modelu vám může pomoci srovnání praček portálu Vybero.cz.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.