Jak zapnout a vypnout Adblock

Počítače, mobily

Přidal Preciozo, dne 17. 11. 2017,  0x

Jak zapnout a vypnout Adblock

Internet je plný reklam, které spousty lidí při brouzdání na internetu otravují a rozčilují. To je jeden z mnoha důvodů, proč se rozhodnou zobrazování reklam zablokovat. Blokováním reklam také urychlí načítání stránek a sníží objem dat, což se hodí zejména u mobilního připojení. Jedním z nejoblíbenějších blokovacích rogramů je Adblock.

Blokovat reklamy - ano či ne?

Reklamy jsou jedním z nejčastějších prostředků, kterými lidé na internetu vydělávají. Jejich vydavatelé proto programy na blokování reklam nevidí vůbec rádi. Ubírají jim na zisku a ne zrovna málo. To však uživatele nemusí zajímat. Pokud je stejně reklamy nezajímají a tak jako tak na ně neklikají, může být jedno, zda je mají zablokované či nikoliv. Ve skutečnosti hodně uživatelů ani netuší, že si mohou zobrazování reklam zablokovat.

Programy na blokování reklam jako Adblock používá relativně málo z nich, ačkoliv vydavatel tvrdí opak. Podle výzkumu z roku 2014 (2014 Report - Adblocking Goes Mainstream) užívalo podobné programy 144 milionů lidí, což z celkových 3 miliard je pouze 4,8 % uživatelů. Nejčastěji se jedná o mladé lidi ve věku 18 až 29 let. Nejvíce pak “blokují” Poláci, Švédové, Řekové a Dánové.

Adblock není jediným programem určeným k blokování otravných reklam. Existuje také Adblock Plus, uBlock, AdBlock Edge, Adguard, Adzap zap, Privoxy, AdMuncher a mnho dalších.

Adblock - proč blokovat reklamu?

Na druhou stranu si za blokování reklam mohou vydavatelé a provozovatelé stránek sami. Webové stránky jsou doslova zahlcené reklamami a čtenáře spíše obtěžují, než by jim pomáhaly. To však nejsou jediné důvody, proč se uživatele rozhodnou pro blokování reklam ať už na počítači nebo na mobilu.

9 nejčastějších důvodů, proč zapnout Adblock:

 1. Reklama je obtěžující a nezajímavá.

 2. Reklamy zpomalují načítání a zobrazení webových stránek.

 3. Zobrazování reklam čerpá značný objem dat u mobilního připojení s FUP.

 4. Reklama zpomaluje počítač.

 5. Zobrazování reklam vyžaduje Flash, který je lepší nemít.

 6. Vyskakovací a překrývací reklamy jsou narušující a brání v prohlížení stránek.

 7. Reklamy slouží ke sbírání informací o uživatelích.

 8. Některé reklamy obsahují podvodné a lživé informace.

 9. Reklamy používají hackeři k šíření virů, malwarů a adwarů.

Jak zapnout Adblock

Vadí vám vyskakující reklamy, které se objeví pokaždé, když kliknete na novou stránku? Zablokujte je. Pokud se rozhodnete blokování reklam pomocí programu Adblock zapnout, nemusíte se obávat ničeho složitého.Jak rychle zapnout Adblock na jednotlivých prohlížečích - Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera?

Nejjednodušší způsob, jak Adblock nainstalovat do svého počítače, je do prohlížeče vepsat Adblock. Téměř okamžitě se vám načte stránka, kde si Adblock jednoduše stáhnete a aktivujete. Adblock si také můžete stáhnout zdarma například na www.stahuj.centrum.cz nebo www.slunecnice.cz.

Dalším způsobem je stáhnout a aktivovat příslušný doplněk (rozšíření) v rámci svého prohlížeče. Níže uvádíme příklad pro Google Chrome.

 • Google Chrome - v pravém horní rohu klikněte na ikonu nastavení, vyberte záložku “Další nastavení” a v ní klikněte na “Rozšíření”. Na stránce sjeďte až dolů a zvolte “Získat nové rozšíření”. Zde vyhledávacího políčka napište Adblock a dejte “Přidat do Chrome”.

Jak vypnout Adblock

Možná vám reklamy nevadí a nijak vás neruší. Nebo je prostě ignorujete a nechcete, aby jejich vydavatelé přišli k úhoně. V takovém případě si Adblock můžete na svém prohlížeči jednoduše deaktivovat. Poradíme vám, jak vypnout Adblock na jednotlivých prohlížečích - Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera.

 • Google Chrome - do adresního řádku vepište chrome://extensions a potvrďte enter. Nebo v pravém horní rohu klikněte na ikonu nastavení, vyberte záložku “Další nastavení” a v ní klikněte na “Rozšíření”. Vyberte Adblock a odškrtněte políčko aktivní.

 • Internet Explorer - v horním menu vyber “Nástroje” a “Spravovat doplňky”. Ze seznamu doplňků klikněte na Adblock a zvolte “Zakázat”. Poté vypněte a znovu zapněte Explorer.

 • Mozilla Firefox - stiskněte kombinaci tlačítek CTRL, SHIFT a A a najděte Adblock. Pro jeho deaktivaci vyberte tlačítko zakázat.

 • Opera - podobně jako Firefox stiskněte najednou tlačítka CTRL, SHIFT a E a najděte Adblock. Poté klikněte na volbu zakázat.

Na všech prohlížečích můžete program stejným způsobem opět povolit nebo jej můžete úplně odinstalovat kliknutím na ikonku koše nebo volbou odinstalovat.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.