Jak zablokovat telefonní číslo

Počítače, mobily

Přidal starymlady, dne 26. 12. 2018,  0x


Mobilní telefon je úžasná věc. Chytrý mobilní telefon je mnohem lepší. Umožňuje nejen volat a psát zprávy, ale také surfování po internetu a chatovat. Užívání mobilu však může narušit i soukromí. Zvlášť tehdy, když se telefonní číslo dostane do rukou nežádoucí osoby. Lze s tím něco udělat?


Bývalí partneři, odvržení kamarádi či členové rodiny, s nimiž nechcete komunikovat. To jsou nejčastěji osoby, které volají, píší zprávy a obtěžují. Často se také jedná o prodejce, kteří se vám opakované snaží vnutit nějaké služby či produkty, o které nemáte nejmenší zájem.


Pokud si telefonní číslo pamatujete, nemusíte jej zvednout. Ale to nic nemění na tom, že se vám dovolá nebo vám může kdykoliv napsat. Odmítnutí hovoru není nejlepším řešením, pokud je dotyčný neodbytný a nedá vám pokoj. 

Blokovat, blokovat a zase blokovat

Na situaci, kdy vás někdo z různých důvodů obtěžuje, není nic příjemného. Nereagovat na zprávy a nezvedat hovory někdy pomůže, někdy to ale otravnou osobu v nejmenším neodradí. Pro tyto případy existuje pouze jediné účinné a efektivní řešení - zablokování nežádoucího telefonní čísla. Díky této funkci už se vám problematická osoba nedovolá, ani vám nebudou doručeny její zprávy.


Blokace jednoho konkrétního telefonního číslo stručně a rychle:

 • V telefonním seznamu vyhledejte číslo, které si přejte zablokovat.
 • Klikněte na číslo a zvolte Historie volání, Podrobnosti hovoru nebo něco takového.
 • Zvolte funkci Blokovat číslo.


Blokace více telefonních čísel stručně a rychle:

 • V telefonním seznamu zvolte Nastavení.
 • Vyberte Blokování číslo.
 • Přidejte každé telefonní číslo, které si přejte zablokovat.


Blokovat lze čísla, která máte uložená i tak, která uložená nemáte. Rozdíl je pouze v tom, zda číslo vyberete v telefonním seznamu nebo historii volání.

Zpětné odblokování telefonního čísla

Zablokování telefonního číslo není trvalé. Pokud si problémy mezi sebou vyřešit, což je jedině správná zpráva, můžete u vybraného telefonního čísla blokaci zrušit. Postup je v podstatě stejný.


Blokace jednoho konkrétního telefonního číslo stručně a rychle:

 • V telefonním seznamu vyhledejte číslo, u kterého si přejete zrušit blokaci.
 • Klikněte na číslo a zvolte Podrobnosti hovoru nebo něco takového.
 • Zvolte funkci Odblokovat číslo.


Blokace více telefonních čísel stručně a rychle:

 • V telefonním seznamu zvolte Nastavení.
 • Vyberte sekci Blokování čísla.
 • U telefonního čísla, které chcete znovu povolit, zrušte blokaci. Většinou stačí kliknout na křížek.


Pokud se vám nežádoucí osoba budete stále snažit dovolat nebo poslat zprávu, bude mít smůlu. Vám se tyto hovory neobjeví ve výpisu volání a nedorazí vám ani SMS zprávy. Kontaktovat vás ale může online na sociálních sítích. I zde ale můžete konkrétní osobu zablokovat. Většinou stačí kliknout na osobu a zvolit podobnou funkci jako Blokaci (např. Whatsapp nebo Facebook).
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.