Jak vyfotit displej na mobilu

Počítače, mobily

Přidal jaandroid, dne 6. 06. 2018,  0x


Zrovna jste na internetu našli něco důležitého a nutně potřebujete vyfotit obrazovku svého mobilu. Ne, nemusíte žádat svého kamaráda, aby vám půjčil telefon nebo foťák. Vyfotit displej neboli udělat screenshot obrazovky není nic složitého a s naším návodem jej zvládne každý. Na tuto možnost jsou totiž připraveny všechny moderní chytré telefony.

V potaz musíme vzít akorát rozdílné operační systémy Android, iPhone a Windows. U každého je postup lehce odlišný, a proto se na každý systém podíváme zvlášť. Jelikož nejvíce uživatelů používá Android, začneme právě jím.

Jak vyfotit displej na mobilu s OS Android

Operační systém Android používá největší počet lidí. Vyfocení displeje je snadné, přičemž záleží na instalované verzi systému. Starší telefony mohou vyžadovat instalaci aplikace. Od verze 4.0 už by měl být postup stejný pro mobilní telefony i tablety. Výjimkou jsou telefony značky Samsung, které sice používají Android, ale screenshot je stejný jako u iPhone.

Abyste vyfotili displej, je potřeba naráz stisknout tlačítko pro vypnutí telefonu a tlačítko pro snížení hlasitosti. Tlačítka držte alespoň po dobu jedné vteřiny. Snímek obrazovky se obvykle automaticky uloží do složky Screenshot ve složce Pictures. V albu, kam se ukládají fotografie, je s největší pravděpodobností nenajdete.

Zpočátku možná telefon spíše ztlumíte nebo se ocitnete v nabídce pro vypnutí či restart telefonu. Stačí ale trocha cviku a screenshoty zmáknete “levou zadní”. Pokud vám tento systém nebude fungovat, vyzkoušejte následující kombinace. Některé značky to mohou mít prostě jinak.

  • tlačítko vypnutí + zvýšení hlasitosti 
  • tlačítko vypnutí + tlačítko Home
  • tlačítko Home + tlačítko pro přehled aplikací
  • tlačítko Home + tlačítko zpět

Jak vyfotit displej na mobilu s OS iPhone

iPhone má velmi podobný systém. Je stejný pro všechny existující telefony iPhone. Na telefonu nastavte to, co chcete vyfotit, a poté najednou stiskněte tlačítka Home Button a tlačítko pro uzamčení. Je potřeba obě tlačítka zmáčknout naráz, nebo telefon zamknete či se ocitnete na domovské obrazovce. Takže stejně jako v případě Androidu, to chce lehký trénink.

Na rozdíl od Androidu není nutné tlačítka podržet delší dobu. Po krátkém stisku obrazovka telefonu problikne, vy zaslechnete zvuk závěrky a snímek displeje si v rychlosti vyhledáte ve vaší fotogalerii. 

Jak vyfotit displej na mobilu s OS Microsoft

Poslední operační systém, byť nejméně využívaný, představuje Microsoft. Nečekejte žádné komplikace, vytváření screenshotů obrazovek je stejně jednoduché. I v tomto případě displej vyfotíte tím, že najednou zmáčknete tlačítko zvýšení hlasitosti a tlačítko uzamykání. Říkáte, že je to stále stejné? Tak to máte pravdu, vždy jde o kombinaci vždy dvou tlačítek. Důležité je, zapamatovat si, jaká kombinace je ta vaše.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.