Jak vydělávat peníze na YouTube a vytvářet kvalitní videa

Počítače, mobily

Přidal OliOilova, dne 9. 11. 2017,  0x

Jak vydělávat peníze na YouTube a vytvářet kvalitní videa

Každý měsíc navštíví YouTube přes 5 milionů návštěvníků jenom z České republiky, kteří sledují nejrůznější videa. Není divu, že stále více lidí se rozhodne vytvářet vlastní videa, a vydělávat si peníze jako youtuber. Nejznámější čeští youtubeři dokazují, že to jde.

Být youtuberem je momentálně IN. Natočíte pár videí, získáte pár tisíc fanoušků a měsíčně si přivyděláte pár desítek tisíc korun. Zní to jednoduše, ale není to tak. Být youtuberem je sice IN, ale stát se úspěšným youtuberem vyžaduje píli, talent i trochu toho “štěstíčka”. Youtuber potřebuje nejen kvalitní videa, ale především fanoušky, kteří jej vyhoupnou na výsluní.

3 způsoby, jak vydělávat peníze na YouTube

Natáčením vlastních videí a jejich uploadováním na oblíbený internetový kanál YouTube si můžete vydělat velmi slušné peníze. V současné době máte 3 možnosti.

Zobrazování reklam ve svých videí

Reklamy vydělávají a YouTube je toho důkazem. Za jejich sdílení lidem nabízí peníze. Stačí si v nastavení kanálu povolit zobrazování reklam. Ty se budou následně zobrazovat ve vašich videích, a pokud na ně vaši diváci kliknou, YouTube vám zaplatí. Peníze v tomto případě však nezískáváte za počty odběratelů ani za lajky, ale za kliknutí na reklamu.

Založit si YouTube kanál a Google Adsense je zdarma. Abyste tímto způsobem mohli začít vydělávat, musíte mít živnostenský list a váš kanál musí mít nejméně 10 tisíc shlédnutí. To znamená, že se to vyplatí pouze předním youtuberům. Vydělat slušné peníze pouze na reklamách rozhodně není snadné. Nemluvě o tom, že poměrně velké množství lídí používá AdBlock, který zobrazování reklam blokuje.

Sponzorovaná videa - videa na zakázku

Opět to samé. Aby vám vůbec někdo nabídl peníze za video, ve kterém budete propagovat jeho výrobek či službu, musíte mít vybudované jméno. Méně známí youtubeří na oplátku za natočení takového videa dostávají produkty zdarma. Jedna se o tzv. bartrový obchod a je vhodný spíše pro začátek. Pokud to s videi myslíte opravdu vážně, brzy byste si měli nastavit alespoň minimální finanční odměnu.

Lepší blogeři za to, že ve svém videu zmíní nějakou společnost, dostávají slušné finanční odměny. Zpravidla je oslovují firmy ze okruhu oblasti, kterým se zabývají.  Například food blogeři spolupracují s výrobci nádobí a kuchyňského vybavení, travel blogeři zas dělají promo hotelům, cestovním agenturám a beauty blogerky zase oslovují kosmetické firmy či salóny.

Merchandising - prodej předmětů

Yutubeří, kteří již mají hodně věrných fanoušků, rovněž vydělávají na prodeji vlastních reklamních předmětů, jako jsou kšiltovky, trička, plyšová zvířátka, diáře, blogy, přívěsky na klíče, sluneční brýle apod. Nestačí však reklamní předměty nabídnout mezi řečí, je třeba je aktivně propagovat. Youtubeři proto natáčí videa ve vlastních tričkách a kšiltovkách nebo je představí v extra videu.

Možností je také spolupracovat s e-shopem, který umožňuje tvorbu vlastní kolekce reklamních předmětů, a prostřednictvím stejného e-shopu je prodávat. I zde však platí, že fanoušci o existenci předmětů musí v první řadě vědět. Očekávat, že budou sami aktivně zjišťovat, zda něco takového nabízíte, je poněkud naivní. Nezapomeňte, že nejste jediný youtuber na světě.

Jak natočit kvalitní video na YouTube

Jak je vidět, vydělat si peníze jako youtuber je možné. Nejlepší čeští youtubeři si natáčením videí vydělají přes jeden milion korun za rok. To je však případ pouze pár vyvolených. Šikovní youtubeři si mohou přijít až na velmi slušný přivýdělek. Přesné částky však nejsou známy. Youtubeři se nesvěřují s tím, kolik jim natáčení videí vydělává.

Jeden z nejznámějších českých youtuberů Jiří Král v rozhovoru pro DVTV před dvěma lety uvedl, že si měsíčně vydělá desítky tisíc korun. Ale pozor! Pokud máte pocit, že stačí natočit video, a pak už jen inkasujete na velkém omylu. Pokud chcete dosáhnout úspěchu, musíte se opravdu snažit.

Nestačí pouze natočit nějaké video. Video by mělo být kvalitní, takže budete potřebovat slušné vybavení do začátku jako kameru, foťák nebo mobil, které zvládne natočit dobré video,  dále stativ a externí mikrofon. Video je třeba také umět sestříhat, přidat vhodnou hudbu, případně i titulky. Neobejdete se tedy bez střihacího softwaru. Počítač, předpokládám už nějaký máte.

Jakmile video hodíte na YouTube, vaše práce zdaleka nekončí. I sebelepší video potřebuje propagaci. Bez ní fanoušky nezískáte. Takže využívejte všechny sociální sítě, které existují, od Facebooku, přes Twitter, Instagram až po Snapchat. Na začátku neváhejte poprosit své kamarády a známé, aby vaše videa sdíleli. Pokud to nepomůže, zkuste něco jiného :)
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.