Jak stahovat z YouTube - videa, filmy, hudbu v mp3

Počítače, mobily

Přidal alik007, dne 8. 10. 2018,  0x


YouTube jsou velmi populární stránky plné různých vtipných, zábavných i poučných videí. Jedná se například o hudební klipy, filmy a seriály, krátká videa ze života, vaření, cvičení i manuály typu “jak na to”. Na YouTube prostě najdete všechno možné a my si vysvětlíme, jak si můžete stáhnout a uložit například film nebo oblíbenou písničku. 

YouTube - co to je?

Pokud jste rádi online, určitě kanál YouTube neunikl vaší pozornosti. Zná jej prostě každý a každý, kdo používá internet, zde alespoň tu a tam shlédne nějaké to video. Vášniví fanoušci dokonce odebírají různé stránky a pravidelně sledují videa od oblíbených přispěvatelů. YouTube je aktuálně největší internetový portál určený ke sdílení videí všeho druhu. Díky tomu se v posledních letech hodně rozmáhá youtuberství.


Youtubeři jsou lidé, které se natáčením a sdílením videí živí. Důkazem, že to jde, jsou youtubeři, který si ročně přijdou na slušný balík peněz.


Kde se vlastně YouTube vzal? V roce 2005 jej založili zaměstnanci společnosti PayPalu Steve Chen, Jawed Karim a Chad Hurley, což je, jak jistě víte, virtuální peněženka určená k rychlým a bezpečným platbám do zahraničí. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a hned následující rok YouTube koupil sám velký Google za “pouhých” 37 miliard korun. Ten je jeho více než úspěšným majitelem a provozovatelem dodnes. Kdo ví, zda takový mega úspěch vůbec vedení Google očekávalo.


Česká verze YouTube byla spuštěná přesně před 10 lety 9. října 2008 jako 25. služba Google. O dva roky později server zvítězil v soutěži Křišťálová lupa v kategorii publikační platformy. Od roku 2015 si lze zaplatit verzi YouTube Red, v níž lze vypnout reklamy a získat zajímavý obsah navíc. 

Jakou zábavu YouTube nabízí

Na YouTube najdete videa s velmi rozmanitým obsahem. Můžete je sledovat, komentovat, nahrávat a sdílet na sociálních sítích. Můžete natáčet vlastní videa a sdílet je na YouTube. Videa si dokonce můžete ukládat. Nejvíce se využívá možnost stahovat si písničky a ukládat je ve formátu MP3. Poté si jej můžete nahrávat třeba do svého MP3 přehrávače nebo do mobilního telefonu. Nemusíte být IT odborníci, abyste to zvládli. Stačí mí šikovnou aplikaci, která zvládne změnu formátu.


Na YouTube jsou dostupné například TV klipy, videoklipy, hudební videa, živé koncerty, záznamy koncertů, trailery k filmů, někdy i celé filmy, úryvky z filmů a seriálů, video-blogy (tzv. vlogy), vzdělávací videa, manuály, krátká originální videa, sportovní videa a spoustu dalšího. 

Jak stáhnout video z YouTube

Nejprve si na YouTube vytvořte vlastní účet, pokud ho již nemáte. Není to vůbec složité. Stačí si založit e-mailový účet na Google a kliknout na YouTube účet. Díky tomu, že Google vlastní YouTube a jedná se tedy o propojené služby, je to více než snadné. Ve správci videí vyberte video, které si přejete stáhnout.


Samozřejmě musí jít o vaši hudbu či video. Stahovat můžete také videa, která jsou s vámi sdílena.V takovém případě stačí vybrat video ve složce Správce videí a uložit je do počítače ve formátu mp4.


Pro stahování více videí najednou se hodí používat externí program, jako je například jdownloader. Do programu jednoduše uložíte videa, která chcete stáhnout, a nakonec kliknete na Spustit všechna stahování. Mezi pokročilé desktopové programy určené pro stahování videí je také 4K Video Downloader, český YTD a Freemake Video Downloader.


Pro vaši informaci, je stahování videí určených pouze pro osobní potřebu v České republice legální. YouTube má však ve svých podmínkách absolutní zákaz.  

Jak stáhnout z YouTube hudbu v mp3

Abyste si mohli písničku ve formátu mp3 nahrát třeba do svého telefonu, potřebujete k tomu aplikaci, která zvládne převést video právě do formátu mp3. Takovou aplikaci představuje například Clipconverter. Videa z YouTube převede do různých formátů - mp3, mp4, 3GP, AVI, MOV, MKV a další. Aplikaci si stáhněte, a poté si na YouTube zkušebně vyberete nějaký hudební klip. Do patřičného políčka vložte URL videa, klikněte na konvertovat do mp3 a stáhněte. Konverze je zdarma a probíhá ve vašem počítači. 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.