Jak sledovat mobilní telefon

Počítače, mobily

Přidal starymlady, dne 3. 01. 2019,  0x


Možná už jste slyšeli nebo četli o tom, že se znalostí telefonního čísla můžete sledovat jakýkoliv telefon na světě. Tak jednoduché to opravdu není, a pokud vám někdo nabízí program na sledování mobilního telefonu, počítejte s tím, že s největší pravděpodobností z vás chce akorát vytáhnout peníze. 


Stačí zadat telefonní číslo a ihned zjistíte přesnou lokalizaci mobilního telefonu a tím pádem i osoby, která jej vlastní. Podobné informace najdete na různých webových stránkách. Jejich cílem ale není sledování mobilních telefonů, ale pouze snaha z vás dostat telefonní číslo. Na něj pak nasměrují reklamy a drahé placené sms. Sledovat člověka bez jeho souhlasu je navíc nezákonné a sledující by s tím určitě nesouhlasi. Dojde-li k problému, je rozhodně lepší kontaktovat policii, než se o něco nebezpečného a nezákonného pokoušet na vlastní pěst. 

Sledování mobilního telefonu - najděte si svůj vlastní mobil

Pokud majitel mobilního telefonu, který vás aktuální zajímá (mobil nebo majitel?) není závislý na sociálních sítí a svou polohu nezveřejňuje na FB každých 5 minut sám, těžko se dozvíte, kde se zrovna nachází. Kdyby to bylo tak jednoduché, nepotřebovali bychom všechny ty specialisty, kteří se touto problematikou zabývají. Zvládl by to i zdatnější žák základní školy.


Bezpečnostní služby, policie, vláda a další orgány využívají drahá a složitá zařízení samozřejmě v mezích zákona. Normální člověk prostě nemá, jak sledovat mobilní telefon jiný než svůj. A právě tím se budeme zabývat. Co když telefon ztratíte nebo se domníváte, že vám jej někdo ukradl. Je možné jej najít? Kupodivu ano, však se také jedná o váš majetek. 


Při ztrátě telefonu se hodí aplikace, díky kterým svůj ztracený telefon znovu najdete. Nebo alespoň zjistíte, kde se nachází. Bohužel vám nezaručí návrat ztraceného či odcizeného telefonu zpět do vašich rukou. 

Aplikace, které vám pomohou najít mobilní telefon

Google nabízí velice praktickou službu “Find My Device”, jejíž účelem je hledání ztraceného nebo ukradeného telefonu. Je to užitečná služba, kterou tu a tam využije každý. Někdy totiž stačí, když telefon doma zapadne do míst, kde byste jej normálně nehledali. A pokud máte zrovna vypnutý zvuk, hledat jej budete obtížně.


Službu Find My Device už v sobě má každý telefon založený na systému Android. Služba je aktivní od začátku, nemusíte pro to dělat nic extra, není vyžadována žádná aktivace. Jakmile telefon zmizí a nevíte, kde se nachází, zjistíte to pomocí GPS na mapě. Služba nabízí více způsobů řešení. Telefon můžete prozvonit, poslat na něj SMS zprávu, zamknout obrazovku heslem nebo zablokovat a odhlásit se od účtu Google. Ze zařízení také můžete na dálku vymazat veškerý obsah. Jakmile tak učiníte, telefon už nikdy nenajdete. Jedná se tedy o krajní řešení.


Služba Find My Device je úplně zdarma, neobsahuje žádné reklamy a je až nechutně jednoduchá. Jak funguje? Stačí zapnout počítač a otevřít prohlížeč. Do vyhledávacího řádku napíšete “Find my device” a jako první se objeví odkaz, kde se mobilní telefon nachází.  

Sledování dětí přes mobilní telefon

Sledování polohy se toleruje u rodičů, kteří chtějí mít přehled, kde se jejich ratolest zrovna nachází. Jistě uplynulé generace to bez neustálého dohledu svých rodičů zvládli, ale nová doba nabízí nové možnosti. Únosy a útoky na děti nejsou sice nijak časté, ale pokud k něčemu takovému dojde, mluví se o tom všude. Rodiče pak snadno nabydou dojmu, že jejich dítěti hrozí nebezpečí na každém rohu.


Víte, že i sledování dětí má ale svá pravidla. Do 15 let si rodiče mohou dělat, co chtějí. Poté už musí mít písemný souhlas svého potomka. 


Pro rodiče nejmenších dětí existují šikovné aplikace, které sledují jejich pohyb, když u nich zrovna nejsou (např. během noci):


  • Chůvička 3G 
  • NIght Nanny - sleduje pláč a dítěti v noci pustí ukolébavku
  • Baby Monitor - umí i komunikovat a funguje téměř jako pravá chůva
  • iSitter a Cloud Baby Monitor - pro zařízení Apple

Rodiče starších dětí mají na výběr aplikace, které sledují pohyb dítěte venku: 

  • Najdu tě - placená aplikace fungující ve spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem vnitra 
  • ZoeMob Family Locator - zahrnuje i chat pro členy rodiny
  • Family Watch - česká aplikace
  • Family GPS Tracker Kid Control - pro zařízení AppleKomentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.