Jak se stát youtuberem?

Počítače, mobily

Přidal VerunkaHvezdicka, dne 6. 11. 2017,  0x

Jak se stát youtuberem?

Fenoménem moderní doby se stali mladí youtubeři. Hýří neuvěřitelnými nápady, vtipem a nadšením, které kolem sebe šíří prostřednictvím vlastních videí. Jsou oblíbení, jsou slavní a navíc vydělávají hodně peněz. Ti nejlepší mají desetitisíce odběratelů a fanoušků. Jak to dělají? A jak se mezi ně dostat?

Natáčení videí na jakékoliv téma se stalo velmi výdělečným povoláním. Denně se na YouTube objeví tisíce nových videí od jednoduchých “beauty” videí”,  přes “let´s play” videa až po obsahově velmi pestré osobní vlogy. Některá videa si kladou za cíl ukázat něco zajímavého, poradit, naučit, jiným jde pouze o zábavu. Jejich autory jsou tzv. youtubeři.

Nejoblíbenější čeští youtubeři. Znáte je?

V České republice působí zhruba desítka úspěšných youtuberů, kteří si tímto způsobem dokáží vydělat více než milion korun ročně! Pojďme se podívat na ty, kteří jsou aktuálně nejznámější.

Jirka Král je osmadvacetiletý český youtuber. Specializuje se na videa o hrách a občas na YouTube hodí i nějaké video ze svých cest. Nejvíce si vydělá díky reklamám.

Drobná blondýnka Nikol Čechová před pár lety rozjela mezi dívkami úspěšný blog Shopaholic Nicol. Vidět ji můžete také na TV Óčko v show Mixér.

Videi z her si vydělává také dvacetiletý Jan Mancák neboli Ment. V roce 2016 se dokonce umístil na 12. místě v žebříčku nejvlivnějších Čechů.

Teri Blitzen neboli Tereza Hodanová patří mezi náctileté blogery, jejíž videa zbožňují všechny náctileté holčičky v Čechách i na Moravě.

Důkazem, že vydělávat si můžete ještě v dobách základní školou povinné, je třináctiletý Zachy. Je sice hodně mladý, ale o to více originální a jeho videa jsou opravdu kvalitní.

Kontroverzní Kristýna Třešňáková svým fanouškům nebo spíš fanynkám říká, co právě letí, co mají nosit, jak se mají malovat apod. Miluje kožešiny, což mnoha lidem vadí. Jak se ale říká, i špatná reklama je reklama.

Kovy neboli Karel Kovář se ve svých videích vtipně vyjadřuje k aktuálním tématům. Natáčí různé scénky a skládá originální písničky, které pobaví i starší publikum.

Stovky tisíc ročně. Za co?

Pokud máte podobné ambice, možná vás bude zajímat i to, na kolik si natáčením někdy až bláznivých videí youtubeři vydělají. Není tajemstvím, že youtubeři působí jako skvěla reklama, jelikož mají ohromný vliv zejména na mladé lidi. Firmy jim za reklamu už dávno nenabízí drobné dárky, ale i velmi slušné honoráře.

Placená spolupráce není jediným příjmem úspěšného youtubera. Peníze dostává přímo od Google za zhlédnutí videa. Čím více zhlédnutí má, tím více vydělá. Výši výdělku ovlivňuje nejen počet zhlédnutí, ale také správná volba reklam či publika. Pokud je youtuber kreativní, publikuje pravidelně zajímavá videa a podaří se mu tak vytvořit slušnou základnu odběratelů, může si přijít na pár desítek tisíc měsíčně.

Nejvíce peněz jednoznačně přináší videa točená na zákazku a sponzorovaná videa. Ti nejlepší youtubeři vydělávají také na prodeji osobních předmětů označených jejich jménem či spíše přezdívkou jako kšiltovky, plyšáci, hrníčky apod.

Tipy, jak se stát youtuberem

Buďme upřímní, stát se úspěšným youtuberem a vydělávat milion korun každý rok nemůže každý. To však neznamená, že to nemůžete zkusit. Kromě sledováním videí nejlepších youtuberů vám pomůžou naše tipy, jak se stát youtuberem.

  1. Vyberte si svoje téma. Hrajete dobře hry? Umíte skvěle vařit nebo rozumíte módě? Jste vtipní a dokážete natočit scénku, které se kromě vás zasmějí i ostatní? Téma, které si zvolíte, by vás mělo bavit. Pokud budete mluvit o hrách i přesto, že vás baví móda a make-up, lidé to poznají.

  2. Přispívejte pravidelně. Se svým publikem musíte být neustále v kontaktu. Přidávejte alespoň jedno video týdně, bavte se svými fanoušky a reagujte na jejich otázky, komentáře apod. Neignorujte kritiku a svým fanouškům poslouchejte.

  3. Využívejte sociální sítě. Na svůj blog musíte diváky nejprve dostat a k tomu jsou nejlepší sociální sítě jako Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat a další. Sdílejte své fotky, odkazy na videa, selfíčka a prostě buďte online.

  4. Základem je dobré vybavení. Publikum je stále náročnější a dobrý youtubeří moc dobře ví, že investovat do slušného vybavení (mobil, kamera, foťák apod.) se prostě vyplatí.

  5. Přemýšlejte nad scenářem. Nestačí pustit tlačítko a točit. Promyslete si dobře, co budete říkat, předvádět, ukazovat, … Nepodceňujte mluvení, nemávejte rukama, nekoulejte příliš očima, pokud to není účel videa.

  6. Nepodceňujte postprodukci. První video je hotové. Myslíte? Předtím, než jej slavnostně pošlete na youtube, proveďte postprodukci. Vyberte nejlepší záběry, přidejte jednoduché přechody, zvolte správnou hudbu apod.

  7. Optimalizujte. Chcete, aby si vaše video prohlédlo co nejvíce lidí? Zadejte jednoznačný a výstižný název videa, přidejte klíčová slova, vyplňte popisek, miniatury a vůbec využijte vše, co může sledovanost vašeho nového videa zvýšit.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.