Jak přetáhnout kontakty z telefonu do telefonu

Počítače, mobily

Přidal starymlady, dne 29. 01. 2019,  0x


Rozhodli jste se pro koupi nového, lepšího a chytřejšího telefonu. Jenomže v tom starém máte spoustu kontaktů, které se vám rozhodně nechce ukládat jeden po druhém. Existuje možnost, jak telefony přenést z mobilu do mobilu rychleji?


Jelikož se jedná o chytré telefony, snazší a rychlejší možnost samozřejmě existuje a nejedná se o nic závratně komplikovaného. O kontakty nepřijdete a ani je nemusíte přepisovat. Následující řádky jsou spíše pro méně zkušeného uživatelé mobilních telefonů, kteří si nový mobilní telefon nekupují každý rok. Vedle praktického návodu si rovněž přiblížíme výhody pravidelného zálohování kontaktů.  

Přenos kontaktů - problém jménem starý telefon

Při přenosu kontaktů hodně záleží na tom, jaký starý původní telefon je. Jedná-li se o telefon z dob dávno před androidem, bude situace komplikovanější. Použít lze funkci Bluetooth, ta však nefunguje na 100 %. Starší přístroje nemusí zvládat hromadné odesílání, někdy je nutné uložit jedno číslo po druhém a v krajních případech se nevyhnete přepisování. Bluetooth se hodí při přenosu menšího počtu kontaktů.


Použít lze SIM kartu, to je praktičtější a jistější. Mobilní telefony umožňují ukládání kontaktů přímo na SIM kartu. Díky tomu je přenos kontaktů z jednoho telefonu do druhého snadný. Stačí SIM kartu vložit do nového telefonu. Je to bezpečné, rychlé a snadné. Jediný problém je nedostatečná kapacita SIM karty, která mívá omezení počtu kontaktů cca na 250 položek.  

Přenos kontaktů - zálohování na počítač

Nejjistějším způsobem, jak mít všechny kontakty bezpečně uložené, je zálohování na počítači. Není to nic složitého. Stejným způsobem pak kontakty jednoduše přenesete do jakéhokoliv nového zařízení. Telefon propojíte s počítačem pomocí kabelu, ale i bez. Opět záleží na tom, jaký vlastníte telefon i počítač. Poté použijete aplikaci určenou pro vaše zařízení a přenesete kontakty do PC či notebooku. Následně jednotlivé kontakty uložíte do jednoho souboru, který si pošlete e-mailem, abyste jej měli kdykoliv po ruce.

Přenos kontaktů - zálohování online

Ještě jednodušší je zálohování online. To však lze jenom u telefonů, které jsou založené na některém z operačních softwarů, jako je android. V takovém případě stačí uložené telefonní kontakty pravidelně zálohovat na svém osobním Google účtu. Díky tomu nemusíte dělat nic a kontakty si jednoduše obnovíte na každém novém mobilním telefonu.


Stačí ve starším telefonu využít volbu “přesunout kontakty do” a zvolit Google. Vše proběhne automaticky. Veškeré kontakty budete mít od tohoto momentu uložené na Google v záložce kontakty. Jakmile se přihlásíte na Google, kontakty se vám importují do nového zařízení. 

Přenos kontaktů - operátor

Další možnost nabízí mobilní operátor. Pokud nemáte důvěru ve své technické schopnosti, a zrovna po ruce nemáte žádného schopného kamaráda, můžete o přenos kontaktů požádat svého operátora. Máte tak jistotu, že všechny kontakty budou úspěšně přeneseny do vašeho nového mobilního telefonu.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.