Jak přesunout aplikace na SD kartu

Počítače, mobily

Přidal starymlady, dne 13. 12. 2018,  0x


Do mobilního telefonu si můžete stáhnout libovolné množství aplikací. Ono libovolné je však omezeno kapacitou vašeho chytrého telefonu. Kapacitu telefonu lze naštěstí rozšířit pomocí SD karty. Na ni je možné přesunout některé aplikace, které vám poté “nežerou” vnitřní paměť telefonu. 


Každý telefon, případně tablet, má nějakou interní paměť (místo pro ukládání dat). Ty nejlepší telefony mají vyšší kapacitu, ne však neomezenou. K rozšíření interní paměti slouží SD karty, které mohou být různé velké. Aktuálně můžete navrch získat až 512 GB. A to už je slušná paměť, co myslíte? V každém případě to bývá mnohem více, než nabízí interní kapacita většiny telefonů. 

Přesun aplikace na SD kartu - kdy to jde a kdy nikoliv

Logicky se nabízí uložit na SD kartu nejen veškeré fotografie, hudbu, filmy ale také aplikace, které využíváte. Některé z nich totiž na paměť kladou obzvláště velké nároky. Čím více aplikace přenesete, tím více interní paměti získáte. Zdaleka ne všechny aplikace však lze přenést. Problém nebývá s vámi nainstalovanými aplikacemi, které je možné bez potíží a pomoci jiných speciálních aplikace přesunout na SD kartu.


Existují ale také aplikace které přesunout nelze, jedině s pomocí aplikace třetích stran. Většinou se jedná o aplikace, které již v telefonu byly nainstalované výrobcem. Ne vždy ale aplikace třetích stran pomohou. Někdy se prostě nedá nic dělat a jediným řešením je koupě mobilního telefonu s větší interní pamětí.


Základní postup při přesunu aplikací na SD kartu: 

  • Vstupte do sekce Nastavení.
  • Vyberte podsekci Aplikace.
  • Klikněte na vybranou aplikaci a vyberte funkci přesunout na SD kartu.
  • Vyčkejte chvilku, aplikace se přesune na SD kartu.
  • Na SD kartu se přesune pouze část aplikace, menší část vždy zůstane v interní paměti.

Přesunutím aplikací na SD kartu vyřešíte problém s nedostatkem paměti. Máte-li vyšší nároky na paměť telefonu a víte o tom, měli byste dle toho vybírat i nový telefon a SD kartu.

Efektivní přesun aplikací na SD kartu

Váš telefon vám právě nahlásil nedostatek interní kapacity a vy se je rozhodnete přesunout na SD kartu. Máte dvě možnosti. Můžete vstoupit do sekce Aplikace a jednu aplikaci po druhé přesunout na SD kartu. Máte-li těch aplikace více než dost, bude to chvilku trvat. Pokud si chcete tuto chvilku zkrátit, stáhněte si Android Marketu velmi užitečný program App 2 SD.


Jakmile program stáhnete, otevřete je. Objeví se tři záložky. První záložka Movable zobrazí všechny aplikace, které lze přesunutou. S pomocí funkce Move all apps je můžete všechny naráz přesunout na SD kartu. Přesun poté bude nějakou chvilku trvat, ale u toho už být nemusíte.


Přesunuté aplikace a programy se poté objeví na druhé záložce On SD Card. Třetí záložka Phone Only pak obsahuje aplikace a programy, které za normálních okolností přesunout není možné. Jít by to nemělo, ale najdou se šikovní jedinci, kteří si s tímto problémem snadno poradí. 

Přesun aplikací na SD kartu, jež to samy o sobě nedovolují

Některé aplikace však jen tak přesunout nelze. Většinou se jedná o aplikace, která telefon obsahoval už před koupí. Chcete-li je opravdu přesunout na SD kartu a získat tak více prostoru pro další aplikace, nabízí se možnost dvou jednoduchých aplikací. Abyste je mohli úspěšně použít, musíte mít systém Android 2.2 a více a provedli jste root.


Poté vyzkoušejte aplikaci Move2SD Enabler. Tato aplikace dokáže přesně to, co potřebujete. U aplikací, které přesunout nešly, se najednou objeví tlačítko přesunout na SD kartu. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že se najdou aplikace, u kterých přesun na SD kartu nepůjde nikdy. Jsou to základní aplikace jako Google Mail, Mapy Google apod. 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.