Jak odblokovat telefon

Počítače, mobily

Přidal starymlady, dne 15. 11. 2018,  0x


Se zablokovaným mobilním telefonem moc parády nenaděláte. Nemůžete si zavolat, poslat zprávu nebo surfovat na internetu. Zablokovaný telefon můžete leda shodit ze skály. To by byla ovšem škoda. Proto máme pro vás pár tipů, jak si se zablokovaným telefonem poradit. 


Nejprve si ale řekneme, v jakých případech se můžete setkat se zablokovaným telefonem. O kradených mobilech řeč nebude. Nejsme žádná online poradna pro nenechavé ručičky ;) Problém blokovaných telefonů se týká výrobků, které nebyly určené pro náš (český) trh. Jedná se o tzv. šedý dovoz.


O co se jedná? Šedý dovoz není nic nelegálního. Stále více lidí se nový mobilní telefon objednává ze zahraniční. Nejčastěji z Číny, kde se dá sehnat chytrý mobilní telefon s velmi slušnou výbavou za ještě slušnější peníze. Pokud však telefon není určený pro český trh, nebude fungovat se SIM kartou našeho operátora. V momentě, kdy se pokusíte telefon zapnout, objeví se nemilá hláška o špatné SIM kartě. Telefon je blokovaný proti změně po operátora, co s ním?


V jakých případech hrozí, že bude telefon blokovaný?

  • koupě telefonu dovezeného ze zahraničí (viz. výše)
  • koupě telefonu ze zahraničí - nejedná se o šedý dovoz, přesto se najdou případy, kdy zahraniční operátor blokování provedl
  • koupě telefonu přímo u operátora a chcete jej použít se SIMkou od jiného operátora - toto už se ale u nás dít nemělo
  • zapomenete heslo nebo gesto

Jak poznám, že je telefon blokovaný

Zrovna tuto informaci se dozvíte rychleji, než by jeden řekl švec. Jakmile do telefonu vložíte SIM kartu, dojde ke synchronizaci. Pokud se tak nestane a objeví se na obrazovce zpráva typu “insert SIM, SIM karta nepřijata, SIM karta odmítnuta nebo vložte správnou SIM, měli jste to štěstí a vylosovali jste si blokovaný telefon.


Nyní se můžete pokusit odblokovat telefon svépomocí. O vašem úspěchu rozhoduje i typ mobilního telefonu. U některých mobilů je odblokování relativně snadná záležitost, protože veškeré potřebné informace a návod na odblokování telefonu jednoduše najdete na internetu. Pokud si nejste jistí, že to zvládnete, vyrazte do servisu.

3 tipy, jak odblokovat telefon

Pokud si na odblokování telefonu troufáte, máme pro vás čtyři plus jeden tipy, jak na to. Potřebovat nebudete žádné další zařízení, speciální součástky či kabely. Potřebovat budete akorát počítač nebo jiné zařízení s připojením na internet.

1. Servisní kód

Nejjednodušší je získat tzv. servisní kód k příslušnému modelu mobilního telefonu. Ten lze najít, respektive vypočítat z údajů získaných na internetu. Servisní kód obsahuje výrobní číslo telefonu a číslo sítě. Číslo sítě bývá uvedeno na stránkách mobilního operátora. Výrobní číslo bývá unikátní pro každý telefon.


Při vypočítávání servisní kódu se vám bude hodit šikovný prográmek Crux unlocker. Program je sice celý v anglickém jazyce, ale je velmi jednoduchý a zvládne jej každý i s minimální znalostí angličtiny. Do programu stačí zadat typ telefonu, výrobní číslo a číslo sítě. Za pár sekund máte servisní kód hotový. Na podobném principu funguje program Nokia Free Calculator. Oba programy jsou ke stažení zdarma.


Dávejte si pozor, abyste nepoužívali postup doporučený pro telefony Samsung u mobilu značky Nokia apod. Pokud kód nefunguje, je možné, že jste zadali nesprávný. V takovém případě vám nedoporučujeme pokračovat a raději vyrazte do servisu.

2. Zablokované android telefony

U svého telefonu si kvůli bezpečnosti a ochraně dat nastavíte heslo nebo gesto. Pokud jej ale zapomenete a telefon se po několika neúspěšných pokusech zablokuje, máte vážný problém. V takovém případě se na počítači přihlašte ke svému Google účtu a využijte službu “Najdi moje zařízení”. Zde lze váš telefon nejen zablokovat (když jej ztratíte nebo vám jej ukradnou), ale také odblokovat. V případě nouze je můžete uvést do továrního nastavení.

3. Úplný reset

Další možností je pomocí kombinace tlačítek resetovat neboli uvést do původního tzv. továrního nastavení. Připravte se ale na to, že ztratíte veškerá data uložená v mobilu (kontakty, fotky, videa). Pokud je máte zálohované, můžete být v klidu. Vypněte telefon vypínacím tlačítkem. Poté zmáčkněte tlačítko pro zapnutí zároveň s tlačítky pro zvýšení a snížení hlasitosti. Objeví se nabídka úkolů, vyberte Factory reset a je to.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.