Jak nastavit Bluetooth na PC

Počítače, mobily

Přidal Preciozo, dne 23. 11. 2017,  0x

Jak nastavit Bluetooth na PC

V minulém článku jsme si řekli, co to Bluetooth je, kde se vzal, jak funguje a k čemu slouží. Dnes se podíváme na praktickou část a to na to, jak jej ve svém počítači zapnout, nastavit a  vypnout a případně vyřešit potíže.

Mobilní telefony, tablety a novější notebooky mívají Bluetooth zabudovaný stejně jako mnoho dalších zařízení. Některá zařízení mají adaptér jako například bezdrátové klávesnice a myši, který jednoduše zapojíte do počítače do USB portu a zařízení spárujete. Pokud zakoupíte oba výrobky od stejného výrobce, bude vám stačit jeden adaptér.

Jiná bezdrátová zařízení jako například sluchátka a další příslušenství vyžadují nainstalované Bluetooth v počítači. Pokud vaše zařízení (zpravidla desktop) Bluetooth nemá, nepanikařte. Zakoupit si můžete malý externí Bluetooth adaptér. Jeho cena se pohybuje od 200 Kč výše. Při koupi levného adaptéru si však dejte pozor na parametry, aby splnil vaše očekávání.

Nastavení Bluetooth ve Windows 10

Jelikož zapnutí a vypnutí Bluetooth na mobilním telefonu nebo tabletu je více než snadné, zaměříme se na počítače. Většina z vás má nainstalované Windows 10, takže se podíváme právě na ně. Nastavení Bluetooth najdete snadno. Stejným způsobem Bluetooth zapnete i vypnete. Využít můžete dva až tři snadné způsoby. Nezapomeňte zařízení či příslušenství nejprve zapnout, aby jej váš počítač mohl najít.

1. Start

Na dolním panelu v levém rohu klikněte na tlačítko “Start” a vyhledejte “Nastavení”. Můžete jej vyhledat podle abecedy nebo prostě začít na klávesnici psát nastavení. Po otevření z nabídky vyberte “Zařízení” a hned na prvním místě najdete “Zařízení Bluetooth a jiná”. Zde si můžete Bluetooth zapnout, vypnout nebo nastavit u konkrétních zařízeních. Zařízení můžete také přidávat či odebírat.

2. Centrum akcí

V pravém dolním rohu je umístěna ikonka připomínající zprávu. Jedná se o centrum akcí. Klikněte na ni a dejte “Rozbalit”. V rozbalené nabídce najdete opět najdete “Nastavení”, které vás pošle do stejné nabídky jako u prvního způsobu. Nebo si mezi windows “čtverce” můžete přidat přímo Bluetooth. Kliknutím na čtverec Bluetooth rychle vypnete nebo zapnete.

3. Zapnutí Bluetooth adaptéru

Pokud máte externí Bluetooth adaptér, můžete využít třetí způsob. Vedle ikonky “Centrum akcí” najdete ikonku stříšky. Klikněte na ní a hned uvidíte ikonku znázorňující Bluetooth. Klikněte na ni pravým tlačítkem myši a rozbalí se vám nabídka, v níž můžete Bluetooth zapnout, vypnut, nastavit, přidat nebo ukázat připojená zařízení.

Příklad: Jak připojit klávesnici, myš nebo jiné zařízení Bluetooth.

  1. Zapněte zařízení a nastavte ho jako zjistitelné.

  2. Vyberte tlačítko “Start”, potom “Nastavení  > Zařízení > Zařízení Bluetooth a jiná”.

  3. Zapněte Bluetooth a vyberte “Přidat zařízení Bluetooth nebo jiné > Bluetooth”. Zvolte zařízení a pokračujte podle pokynů a nakonec klikněte na “Hotovo”.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.