Jak najít ztracený telefon

Počítače, mobily

Přidal jaandroid, dne 6. 06. 2018,  0x


Ztráta telefonu může pořádně zabolet, ať už po finanční, tak i osobní stránce. Ne každý si může z fleku pořídit nový telefon za tisíce korun. Do mobilních telefonů si ukládáme kontakty, korespondenci i fotografie, stahujeme si hry, hudbu i filmy. Když o telefon náhle přijdeme, je to jako bychom ztratili kus sebe.

Mobilní telefon je už hezkou řádkou let nezbytnou součástí lidských životů. Generace dnešních třicátníků a více s nostalgií vzpomínají, jak báječné bývalo dětství a dospívání bez telefonů. Žádná kontrola, prostě svoboda a toulání se po cestě domů ze školy. Na druhou stranu by se dnes ani oni svých chytrých přístrojů jen tak nevzdali. O mladších generacích nemluvě, ty už ani svět bez telefonů nepoznaly.

V tomto našem tuze moderním a “přechytračelém” světě ztráta mobilního telefonu znamená ohromný šok. Nechcete-li se hned smířit s definitivní ztrátou telefonu, který po pár dnech najdete zapadlý hluboko v prachu pod pohovkou, přečtěte si, jak lze najít polohu ztraceného či dokonce odcizeného telefonu. Budete se divit, jak snadné to je. Otázkou samozřejmě je, jak snadno a rychle svůj telefon získáte zpět.

Jak najít ztracený Android

Různé operativní systémy nabízí různá řešení. Zvlášť se podíváme na vyhledávání ztracených telefonů s operačními systém Android a iPhone. Jako první na řadu přichází Android. A světě div se, není nic jednoduššího. Otevřete na svém počítači či jiném zařízení Google a do vyhledávacího řádku napište větu “Najdi můj telefon”. Co všechno se dozvíte?

Během pár sekund se otevře stránka s výsledky hledání a na prvním místě se objeví mapa s přesnou polohou vašeho telefonu. Kliknete-li na odkaz, otevře se vám mapa. Polohu telefonu označujte ikonka mobilu v zeleném kruhu. V levé horní části na vás vyskočí pár informací o telefonu, jeho poslední aktivitě, síti i aktuální kapacitě nabité baterky.

Následují dvě možnosti. Za prvé můžete nechat svůj telefon prozvonit. Jakmile na tuto možnost kliknete, telefon bude vyzvánět po dobu pěti minut a to i v případě, že jen nastavený na tichý režim. Pokud je telefon někde ve vaší blízkosti, s největší pravděpodobností jej rychle najdete.

Pokud jste jej ztratili jinde, zjistíte, kde přesně se nalézá a máte velkou šanci jej získat zpět. Horší je to samozřejmě s ukradeným telefonem. Získáte-li dojem, že je váš telefon ztracen nadobro, nenechejte svá osobní data lítat neznámo kde, a aktivujte funkci zabezpečení a vymazání.

 • Zabezpečit zařízení - zařízení uzamkněte a odhlaste se od svého účtu Google. Na monitoru však můžete zanechat zprávu či jiné telefonní číslo a zachovat si tak možnost opětovného nalezení telefonu. Tuto možnost využijte tehdy, pokud věříte v poctivého nálezce. 
 • Vymazat zařízení - z vašeho ztraceného telefonu bude okamžitě vymazán veškerý uložený obsah, který již nebude možné obnovit. Tuto funkci použijte ve chvíli, kdy jste si 100% jisti, že je pryč. 

Jak to funguje? Telefon je svázaný s vaším uživatelským účtem na Google. To znamená, že se stačí na libovolném zařízení přihlásit na svůj účet a můžete polohu svého ztraceného mobilu najít i pomocí úplně cizího zařízení. K mání je i mobilní aplikace. Aby ale vyhledávání fungovalo, musí být telefon připojený k internetu. Jinak máte smůlu. 

Jak najít ztracený iPhone

Pokud nevlastníte Android, ale iPhone, nevěšte hlavu. I zde existuje možnost, jak ztracený telefon nalézt. iPhone umožňuje v telefonu nastavit službu “Najít iPhone”. Pomoci této služby lze snadno zjistit, kde se ztracený telefon nalézá. Není-li služba aktivována, je doporučeno okamžitě změnit hesla a nahlásit ztrátu mobilního telefonu.

V případě aktivované služby “Najít iPhone” je doporučen následující postup: 

 1. Použijte aplikaci na jiném telefonu iPhone, iPad či iPod touch nebo se přihlaste na svém počítači k webu icloud.com/find.
 2. Vyhledejte polohu telefonu. Nachází-li se ve vaší blízkosti, nechte jej prozvonit.
 3. Pokud telefon není poblíž vás, zapněte režim ztráty. Telefon se uzamkne a na monitoru se objeví zpráva a telefonní číslo. Jeho polohu lze sledovat dál.
 4. Ztrátu či krádež oznamte policii.
 5. Je-li telefon definitivně ztracen, smažte veškerá data na dálku. Zařízení už nebude možné sledovat.
 6. Ztrátu či krádež ohlaste svému operátorovi, který deaktivuje vaše služby.

V případě neaktivované služby “Najít iPhone” je doporučen následující postup: 

 1. Změňte heslo k Apple ID, aby se nikdo nemohl dostat k vašim datům, či nezneužil vaše služby.
 2. Změňte hesla všech internetových účtů, která jste měli ve svém telefonu uložené (např. e-mail, Facebook, Twitter, Instagram, atd.)
 3. Nahlaste ztrátu telefonu policii
 4. Oznamte ztrátu mobilu operátorovi, který deaktivuje nastavené služby.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.