Jak funguje Zonky

Počítače, mobily

Přidal alik007, dne 13. 08. 2018,  0x


Zonky je ambiciózní projekt, za kterým stojí známá nebankovní společnost HomeCredit. Nejedná se však o další nebankovní úvěrovou společnost. Na Zonky si peníze půjčíte nebo je půjčíte jiným. Zonky je prostě jiné. Půjčování peněz funguje na principu ve světě známém jako peer-to-peer půjčky. Peníze vám zde půjčí lidé, jako jste vy.

Možná už jste o peer-to-peer půjčkách slyšeli. Ve zkratce se jim říká P2P půjčky, v Česku se ujaly názvy “půjčky od lidí” nebo “půjčky mezi lidmi”. P2P půjčky jsou alternativou k půjčování peněz od banky nebo nebankovních společností. Jednoduše řečeno, Zonky je česká internetová služba, která zprostředkovává půjčování peněz mezi lidmi a investory z řad obyčejných lidí. Proč byste si měli půjčit peníze zde? Protože je to dobrý způsob, jak si půjčit výhodněji. 

Zonky - levnější než levné

Zonky slibuje levnější půjčky, transparentnost i příjemné jednání. Na rozdíl od bank se nedrží zastaralých pravidel a k lidem přistupují jako lidé. Společnost se přece jen hodně mění a společně s ní se mění i lidé, jejich styl života i potřeby. Lidé stále více cestují, touží poznávat nové kultury a plní si sny.

Pro Zonky je na prvním místě příběh lidí - jejich přání, sny a touhy. A právě ty se jim snaží plnit. Váš příběh tak předají dál a pomohou vám najít lidi, které váš příběh zaujme. To však neznamená, že o půjčku si zde může zažádat každý, kdo si vymyslí hezkou pohádku. Pro Zonky je důležitá vzájemná důvěra, a proto prověřuje jak investory, tak zájemce o půjčku. 

Zonky - půjčka na cokoliv

Zonky je neúčelová půjčka. Půjčit se zde můžete na cokoliv, po čem zatoužíte. Nemusíte se rozepisovat o tom, na co a proč potřebujete peníze půjčit. Jenomže Zonky není klasická banka a lidi zajímá, na co by zrovna vám měli půjčit peníze.

Dobrý a hlavně pravdivý příběh je to, co vám pomůže získat skutečně výhodnou půjčku, ať už je to na nové auto, studium pro děti, vybavení nové domácnosti, založení příjemné kavárny, bistra či nahrávacího studia i vývoj robota. Se Zonky si konečně můžete splnit i ty nejodvážnější sny. 

Zonky - od 25 000 do 750 000 Kč

Nepleťte si Zonky s mikropůjčkami. Potřebujete-li pouze pár tisíc korun, sjednejte si rychlou půjčku nebo si radši půjčte od mámy. Zonky vám zajistí půjčku od minimální částky 25 000 Kč. Budete-li potřebovat více peníze, nevadí. Se Zonky máte šanci získat půjčku až do výše 750 000 Kč za výjimečně skvělé podmínky.

K vyřízení půjčky budete potřebovat dva platné doklady totožnosti (občanský průkaz + cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list, kartičku pojištěnce nebo zbrojní průkaz). K doložení příjmu poslouží bankovní výpisy u zaměstnanců nebo daňové přiznání i podnikatelů. Je přece logické, že investoři chtějí mít jistotu, že jim peníze v pořádku vrátíte. Čím více informací o sobě dodáte, tím lepší podmínky získáte. 

Smůlu mají ti, kteří se nachází v insolventním nebo exekučním řízením. Půjčku nelze poskytnout ani osobám, kteří nemají zaměstnání ani další příjmy. Zonky tak chrání investory i lidí před rizikem nekontrolovatelného zadlužení. 

Zonky - jak funguje

Nyní se dostaneme k tomu hlavnímu - jak půjčování mezi lidmi půjčuje? Zonky peníze nepůjčuje, Zonky je zprostředkovatel. Spojuje lidí, kteří peníze potřebují s lidmi, kteří peníze mají. Zatímco první stradná vloží poptávku, strana druhá nabízí své peníze. Zonky zájemce o půjčku rozděluje do několika skupin na základě přiděleného ratingu. Čím lepší rating získá, tím nižší úrok dostane. Úroková sazba na Zonky se pohybuje od 3,99 % do 19,99 %.

Rating podle Zonky: 

  • A** – minimální riziko
  • A* – velmi nízké riziko
  • A++ – nízké riziko
  • A+ – nízké riziko
  • A – nižší riziko
  • B – střední riziko
  • C – vyšší riziko
  • D – rizikové

Proces půjčování peněz na Zonky probíhá online. Žádné osobní schůzky zájemce nečekají. Nejprve žadatel vyplní registraci a nahraje všechny požadované doklady. Během následujících 48 hodin Zonky vše prověří a žadateli přidělí odpovídající rating. Poté je poptávka obsahující přezdívku, kraj a popis (příběh) zveřejněna. Osobní údaje jsou anonymní. Na půjčku se může složit jeden i více investorů najednou. To je také častější případ. Pokud se nenajde dostatek investorů, žádost o půjčku je zamítnuta. 

I přesto, že se na půjčku složí více investorů, dlužník splácí pouze jednu splátku na jeden účet. O celý proces se postará právě Zonky, který zajistí, aby se k investorům dostaly jejich peníze v pořádku zpět a dle sjednaných podmínek. Zadarmo to bohužel není. Zonky si v případě úspěšné půjčky účtuje poplatek ve výši 2 % z celkové částky u dlužníku a 1 % u investorů. 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.