Jak funguje aplikace Letgo

Počítače, mobily

Přidal VerunkaHvezdicka, dne 30. 10. 2017,  0x

Jak funguje aplikace Letgo

Říká se, že mobilní aplikace Letgo brzy předběhne velikány v oblasti prodeje použitého ale i nového zboží jako Aukro, Sbazar a Bazoš. Nová aplikace se u nás objevila relativně nedávno, hned si však získala tisíce uživatelů. V čem je aplikace Letgo lepší než léty osvědčené služby?

Zatím je ještě brzy říkat, že Letgo srazí na kolena zajeté Aukro, ale našlápnuto má více než dobře. Důvody jsou očividné. Lidé mají nejradši obrázky a podle obrázků nakupují. Prodávat sebelepší předmět bez fotek je jistota 100% neúspěchu. Letgo jde tomuto trendu naproti a je primárně vizuální aplikací.

Poprvé jsme se o aplikaci Letgo mohli doslechnout v létě před rokem, kdy v televizi a na internetu objevila chytlavá reklamní kampaň. Díky krátkým upoutávkám se lidé o službě Letgo dozvěděli a začali ji pomalu zkoušet a využívat. Většina uživatelů Letgo si po roce chválí především jednoduché užívání. Vše je rychlé, snadné a intuitivní. Aplikace je navíc zdarma a bez otravných reklam.

Letgo - nakupuj i prodávej, jak je libo

Prostřednictvím aplikace Letgo je možné prodat a koupit v podstatě cokoliv. Výběr usnadňuje rozdělení do přehledných kategorií - např. móda a doplňky, elektronika, hudba, filmy, sport, děti a další. Koupit si zde můžete ponožky, pelíšek pro psa, oblečení pro děti i nejnovější moderní telefony.

Co všechno musíte udělat, abyste mohli prodávat nebo nakupovat na Letgo? Žádné obavy, na živnostenský úřad kvůli tomu chodit nemusíte.

Prvním krokem je stažení mobilní aplikace (existuje verze pro Android i iOS) do chytrého telefonu. Následuje registrace, kterou lze provést i skrze sociální sítě (Facebook, Gmail apod.). Registrace tak může trvat doslova pár vteřin. Nyní můžete začít nakupovat nebo nabídnout první předmět.

Pro kupující je užívání více než snadné. Stačí si projíždět nejnovější nabídky nebo si zvolit kategorii. Nechcete-li pro vybranou předmět cestovat až na druhý konec republiky, nezapomeňte si v telefonu zapnout GPS. Díky tomu se vám budou zobrazovat pouze nabídky z blízkého okolí. To je pro většinu lidí ideální, obzvláště, pokud si chtějí předmět prohlédnout osobně nebo si jej vyzkoušet.

Letgo - vyfoť, nahraj, prodej

Hodně z nás se doma válí spousty nepotřebných věcí. Vyhodit je nechceme, protože nejsou ve špatném stavu, jen je prostě nepoužíváme, protože se nám nehodí, jsou nám malé, už se nám nelíbí apod. Jenomže dát normální inzerát je “příliš” složité - předmět je potřeba nafotit, fotky stáhnout do počítače, pak vše vyplnit a odeslat. Pokud hledáte jednodušší a rychlejší způsob prodeje, je pro vás Letgo to pravé.

Rychlejší je především proces vytvoření inzerátů. Předmět nafoťte, vytvořte popisek, vyberte kategorii a vyplňte cenu. Jakmile máte inzerát hotový, odešlete jej ke schválení. Schvalovací proces je nutností, aby se na Letgo neobjevovaly nesmysly a nabízí uživatelům určitou mírou ochrany, ale naštěstí trvá jen pár minut. Nečekejte však žádné extra služby. Letgo je pouze místem, kde můžete inzerovat. Obchod probíhá bez dohledu poskytovatele Letgo.

5 tipů, jak prodávat na Letgo úspěšně

  1. Pohrajte si s obrázky - první dojem je nejdůležitější a první, co potencionální kupující vždy uvidí, je fotografie. Prodávaný předmět nafoťte na dobrém světle a neutrálním povrchu (např. béžový stůl) z různých pohledů a nezapomeňte na drobné detaily (např. značka, menší oděrky).  Ve výsledku fotografii ořízněte a zvýrazněte barvy, aby byla fotografie výraznější.

  2. Nic netajte - v žádném případě si nevymýšlejte a nelžete. Stačí jeden lživý inzerát a na Letgo už si neškrtnete. “Síla” sociálních sítí je v tomto směru neuvěřitelná. Jakákoliv chyba se roznese během chvilky. Nepřikrášlujte a nesnažte se o stavu prodávané věci mlžit. Stačí stručný popisek s podstatnými informaci. Nepotřebujete tisíc zájemců, stačí vám jeden kupec.

  3. Nastavte cenu na 1 Kč - při vyhledávání předmětů mohou kupující používat filtr. Nastavením ceny na 1-10 Kč zvýšíte pravděpodobnost zobrazení inzerátu. Lidé se vám ozvou na základě hezké fotky a zbytek už bude záležet na vašich obchodních dovednostech.

  4. Sledujte ostatní - Letgo je primárně online bazar, ale obsahuje i prvky sociálních sítí. Vytipujte si lidi, kteří hodně prodávají i nakupují, a sledujte je. Zvědavost jim nedá a rovněž si prohlédnou váš profil. Třeba je něco zaujme a nakoupí u vás.

  5. Geografické cílení inzerátu - lidé nemají problém cestovat v rámci celého města i okolí, neomezujte se proto pouze na svou adresu a změňte geografické cílení inzerátu. Nebo vytvořte na jednu věc více inzerátů, přičemž každý zacílíte na jiné město. Nezapomeňte ale do ceny zahrnout i náklady za dopravu.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.