Jak dlouho trvá převod peněz z banky do banky

Počítače, mobily

Přidal alik007, dne 13. 08. 2018,  0x


Byly časy, kdy dostat peníze z bodu A do B trvalo mnoho dní. Dnes jsou převody peněz stále rychlejší díky lepším bankovním službám. Největší podíl na urychlení má internetové bankovnictví. To však neznamená, že můžete platby odkládat do poslední minuty. Převod peněz může trvat pár minut i několik dní.

Internetové bankovnictví je prostě skvělá věc. Nemusíte chodit do banky, stačí se přihlásit ke svému účtu. Můžete peníze odesílat, kdy se vám zlíbí. Žádné vyplňování příkazů, hodně práce vám usnadní trvalé příkazy nebo šablony. Na co však vliv nemáte a nikdy nebude, je doba, za kterou se vaše peníze dostanou do cíle. Proto je vždy vhodné, zadávat příkazy dle doporučení a nečekat na poslední chvíli.

Každá banka má své podmínky, které je potřeba dodržet, aby peníze druhá strana obdržela rychle a ve správný termín. Nejrychlejší jsou převody v rámci stejné banky, poté v rámci České republiky a nejdéle trvají převod z/do zahraničí.  Jaké jsou mezi nimi rozdíly a co mají společného? Pro všechny bez rozdílu platí, že neprobíhají o víkendu a ve státní svátky. To znamená, že pokud peníze odešlete v sobotu ráno, příjemce je bude mít nejdříve v pondělí.  

Jak dlouho trvá převod peněz u stejné banky

Ideální je, pokud má odesílatel a příjemce stejnou banku. V takovém případě trvá převod peněz několik vteřin, nejdéle pár minut. Na tomto principu fungují například rychlé půjčky. Poskytovatel takové půjčky má založené bankovní účty u více bank. Peníze vám vyplatí ze stejné banky, u které máte účet, a vy tak získáte peníze ihned.

Jak dlouho trvá převod peněz mezi bankami v rámci ČR

Pokud peníze převádíte ze své banky do jiné banky v rámci území České republiky, bude převod trvat o chlup déle. Peníze se na účet příjemce připíší obvykle nejdéle do dvou dnů od odeslání. Záleží na tom, kdy přesně byl peníze odeslány. Pokud peníze odešlete o půlnoci, s největší pravděpodobností bude platba zpracována až následující den. U většiny bank převod peněz většinou trvá do druhého pracovního dne.

Jak dlouho trvá převod z/do zahraničí

V tomto případě si příjemce na peníze počká a je jedno, zda se jedná o převod do zahraničí nebo ze zahraničí. Převod může trvat od 2 do 10 dní. Rychlost je závislá i na typu měny. Převod v eurech obvykle trvá 2 dny, mimoevropské měny se protáhnou až na 10 dní. Další, ne zrovna příjemnou věcí, jsou poplatky. V rámci ČR jsme zvyklí na to, že je převod zdarma nebo za pár korun. U převodu do zahraničí ale můžete zaplatit i několik set korun. Výše poplatku se většinou odvíjí od výše převáděné částky. O hodně peněz můžete přejít také tehdy, narazíte-li na nevýhodný kurz.

Víte, že každá platba musí projít kontrolou mezibankovního systému CERTIS? Zajišťuje jej Česká národní banka. Za každou hodinu zvládnou zpracovat 1,5 milionů transakcí! Vše probíhá automaticky, ale pouze mezi 8 hodinou ranní a 16 hodinou odpolední.  

Potřebujete peníze odeslat opravdu rychle? Všechny banky nabízí tzv. expresní platbu. Za urychlení celého procesu si připlatíte cca 200 Kč. Příjemce ale peníze bude mít na své účtu ve stejný den, kdy je odešlete.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.