Instagram - co to je a jak jej správně používat

Počítače, mobily

Přidal StanikR, dne 24. 10. 2017,  0x

Instagram - co to je a jak jej správně používat

Instagram je v podstatě obrázková sociální síť. Najdete zde neuvěřitelné, krásné, zajímavé a vždy originální fotografie od šikovných lidí, kteří nejraději fotí svým nadupaným smart telefonem. Už jen z tohoto důvodu je zřejmé, že Instagram využívají především mladí lidé, kteří bez telefonu neudělají ani krok.

Instagram - aplikace pro nadšené fotografy

Jak jste již jistě pochopili, základní dvě podmínky pro aktivní využívání Instagramu jsou chytrý mobilní telefon a fotografie. Pokud rádi fotíte a ještě raději své fotky okamžitě zveřejňujete na internetu, je pro vás Instagram to pravé. Kromě toho, že prostřednictvím svého profilu můžete vkládat nové fotografie, můžete se kochat fotografiemi od ostatních stejně náruživých fotografů. Pokud nemáte s Instagramem dosud žádné zkušenosti, bude se vám hodit náš podrobný návod, jak Instagram používat.

Instagram je možné využívat na telefonech vybavených softwarem iOS a Android. Nejlépe lze profil spravovat z mobilního telefonu. Na  webu to jde také, ale zdaleka ne všechno. Přes webové stránky Instagram nelze například nahrávat fotografie, přidávat nebo změnit jejich popisek. Od roku 2016 nabízí webová verze možnost přijímat upozornění neboli notifikace.

Začínáme s Instagramem

Nejprve je nutné založit si vlastní profil podobně jako na dalších sociálních síti jako Facebook nebo Twitter. Než začnete být aktivní a na svůj profil vložíte první fotografii, je vhodné o sobě uvést alespoň pár základních informacích. Jako inspirace vám poslouží nejsledovanější a nejoblíbenější české i světové účty na Instagramu.

Mezi základní údaje patří profilová fotka, kterou můžete použít na Facebooku nebo Twitteru. Na profilové fotce můžete být a nemusíte. Volba záleží čistě na vás. Přihlašovací údaje si však musíte vytvořit nové. Z ostatních sociálních sítích si můžete importovat první přátele.

Svůj profil si můžete prohlédnout kliknutím na pátou záložku v dolní liště. Kromě informací o vás samotných obsahuje údaje o počtu nahraných fotek, o přátelích a o osobách, které sledujete, nebo které sledují vás. Zpočátku bude tato stránka prázdná. Postupem času se však zaplní. V pravém horním rohu najdete ikonu pro nastavení. Zde můžete upravovat profil, hledat nové přátele, a také zde najdete všechny fotky, které jste kdy označili srdíčkem.

5 tipů pro lepší profil:

  • Vytvořte si jedinečný styl - od začátku se snažte budovat vlastní styl. Dbejte na jednotný vzhled, používejte stejný filtr a fotografiím se snažte vtisknout něco ze sebe.

  • Využívejte trendy - například nyní jsou velmi populární originální koláže. Při jejich tvorbě vám pomůže například aplikace Giant Square.

  • Nebojte se ořezávání fotek - jednou za čas vybranou fotografii ořízněte do zajímavého tvaru. Váš profil to příjemně oživí. Vyzkoušet můžete například aplikaci Insta Shape Pro.

  • K fotografiím přidávejte cizí i vlastní citáty - mládí lidé mají citáty rádi, perfektně nabírají srdíčka a přimějí je k zamyšlení. Nejlepší je, pokud citát vložíte přímo do fotografie.

  • Plánujte - pokud se snažíte vytvořit opravdu úspěšný profil, nevyhnete se plánování. Dopředu si promyslete, jaké fotografie přidáte, jakou podobu budete dávat.

Instagram - v hlavní roli obrázek

Jakmile se do aplikace přihlásíte poprvé, prohlédněte si nejprve samotné prostředí. Aplikace je velice přehledná a intuitivní. Hodně se podobá Twitteru s tím rozdílem, že hlavní roli zde hrají obrázky a fotografie nikoliv text. O každé fotografií se dozvíte, kdo ji pořídil. Fotografie může mít popisek, který ostatním uživatelům poskytne další informace. Například to, kde byla pořízena, kdo nebo co na ní je.

Pokud se vám fotografie líbí, můžete jí označit srdíčkem, případně přidat vlastní komentář. Všechny fotografie se řadí podle data pořízení stejně jako příspěvky na Facebooku nebo Twitteru. Fotografie můžete vybírat z galerie nebo vytvářet nové. Instagram má jednu zvláštnost, kterou je neobvyklý formát fotografie ve tvaru čtverce. Fotografii můžete vylepšit, že přidáte rámeček, změníte jas, otočíte je nebo si dáte jeden z mnoha filtrů. Poté stačí upravenou fotografii vložit a ideálně přidat zajímavý či vtipný popisek.

Jak na Instagramu hledat nové přátele

Na Facebooku si obvykle přidáváme lidi, které jsme poznali osobně. Na Instagramu je to jiné. Nové přátelé si nevyhledáváme podle toho, zda je známe, ale zda se nám líbí jeho fotografie. Důležité není ani to, zda známe jejich pravá jména a víme, jak "naši noví přátelé" vypadají ve skutečnosti. První přátelé lze jednoduše vyhledat prostřednictvím Facebooku nebo Twitteru. Můžete si ihned prohlédnout jejich profily včetně osob, které sledují. Pokud vás někteří z nich zaujmou, můžete je sledovat také. Stačí kliknout na tlačítko folowing.

Další možností je vyhledávání přátel na základě populárních fotek. Na druhé záložce v dolní liště najdete fotografie, které získaly nejvíce srdíček. Pokud vás některá fotografií zaujme, kliknete si na autora a prohlédnete si jeho další fotografie. Jste-li s výsledkem spokojení, opět klikněte na tlačítko folowing. Platí, že kolem zajímavých autorů se sdružují další stejně zajímaví autoři. Nové přátele budete také získávat tím, jak budete sami vkládat fotografie na svůj vlastní profil.

Nyní už je jen a jen na vás, zda vás kouzlo Instagramu pohltí stejně jako miliony dalších uživatelů po celém světě.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.