Co všechno umí chytré hodinky a jak je vybrat?

Nezařazené

Přidal marula, dne 22. 08. 2019,  0x

Co všechno umí chytré hodinky a jak je vybrat?

Nositelná elektronika poslední dobou doslova zavaluje trh s chytrými přístroji. Výhody jsou patrné na první pohled. Malé zařízení, které můžete mít neustále při sobě, i když zrovna nemáte kapsu, kabelku, či brašnu, do které by se vám vlezl telefon. Co vše ale chytré hodinky vlastně umí a na co si dávat při výběru pozor, vám povíme v tomto článku.


Chytrá zařízení připevněná pomocí řemínku k zápěstí, se mezi sebou vzájemně liší. A to nejen velikostí, ale i funkcemi, primárním určením a také vzhledem. Všechny varianty spojuje několik základních charakteristik. Mají obvykle dotykový displej, na kterém se zobrazuje více či méně informací. K telefonu se připojují pomocí Bluetooth a pro plnohodnotné využití vyžadují instalaci zvláštní aplikace. V té pak můžete sledovat veškeré naměřené hodnoty, vytvářet různé statistiky či plány. Vámi vybraný přístroj musí být kompatibilní se systémem vašeho telefonu. Zvláštní pozornost by tomu měli věnovat zejména majitelé iPhonů.


Nejmenší a nejméně vybavené jsou fitness náramky. Ty dokážou měřit tep, počet kroků, spálené kalorie a sledovat spánek. Některé mají taky pokročilejší funkce jako je sledování trasy pomocí GPS, s náramky značky Garmit a Fitbit můžete dokonce platit v obchodech. Jejich výhodou je dlouhá výdrž baterie a kompaktní tvar. Cena za takový přístroj začíná na několika stovkách, vyšplhat se může ale i na několik tisíc. U těch dražších se setkáte s pokročilými funkcemi jako je rozeznávání sportovní aktivity, možnost připojení hrudního pásu pro přesnější měření tepu, nebo přehrávání hudby.

Větší a o poznání lépe vybavené jsou chytré hodinky a sport testery. Kromě výše zmíněných funkcí můžete očekávat i další, které oceníte nejen při sportu. Samozřejmostí je upozornění na příchozí zprávy a hovory, upozornění z kalendáře, čtení emailů, či další funkce, které představují prodlouženou ruku smartphonu. Některé modely můžete využívat také přímo k telefonování, nebo psaní zpráv, aniž byste museli vytahovat mobil.


Hodinky mají pokročilé sportovní funkce, které nabízejí mnoho různých profilů podle prováděné aktivity. Výhodou je možnost dlouhodobě sledovat své pokroky, ale také se motivovat. Jednotlivé aplikace nabízejí také možnost porovnávat se s ostatními uživateli, což může podpořit vaše odhodlání.

Na co si dát při výběru náramku či hodinek pozor?

První věc, co byste si měli promyslet je, k čemu chcete přístroj využívat. Pokud chcete pouze měřit hodnoty pouze orientačně a příležitostně, bude vám stačit náramek. Jestliže jste vášnivý sportovec, berete tréning opravdu vážně a chcete měřit různé hodnoty, vsaďte spíše na sport tester. Další funkce spojené zejména s chytrým telefonem přinášejí chytré hodinky. Ty v sobě kombinují právě sportovní měřiče a chytré funkce. Právě dostupné funkce budou pravděpodobně tím zásadním, co budete při výběru řešit.


Důležitým parametrem je zmíněná konektivita. Ujistěte se, že vybraný produkt dokáže komunikovat s vaším chytrým telefonem. Zásadní pro vás může být také výdrž baterie. Ta se pohybuje zhruba od 18 hodin, až po několik dní. Výjimečně vydrží baterie i více než dva týdny. Hodně ale záleží na tom, jaké funkce využíváte. Zejména zapnutá GPS zásadně snižuje výdrž baterie, která tak může klesnout například z 12 dní pouze na 19 hodin.


Pozornost věnujte také použitému materiálu, designu a vyměnitelným řemínkům. Ne každému vyhovují velké displeje, nebo gumové náramky. Proto je dobré moci si vybrat design podle vlastního vkusu. Přece jen budete pravděpodobně zařízení nosit po velkou část dne. Někomu může vyhovovat sportovnější vzhled, jiný zase ocení elegantnost a možnost nosit hodinky i do společnosti či do práce. Řemínky jsou dostupné v mnoha provedeních – silikonové, kovové, ale i kožené. Mnoho zařízení nabízí jejich vyměňování, což je výhodné zejména pokud často střídáte různé outfity.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.