Co je Snapchat a návod, jak funguje

Počítače, mobily

Přidal Preciozo, dne 20. 11. 2017,  0x

Co je Snapchat a návod, jak funguje

Snapchat je další z úspěšných sociálních sítích, které si “podrobili” svět. Prostřednictvím velmi jednoduché aplikace lidé mezi sebou sdílí různé fotografie a videa. Původně se jednalo o školní projekt, kterému by v době jeho vzniku těžko někdo předvídal zářnou budoucnost.

V dubnu 2011 představila skupina studentů Stanfordské univerzity výsledek svého školního projektu, kterým byla geniálně jednoduchá aplikace Picaboo. Velký úspěch oslavila již na akademické půdě, takže netrvalo dlouho, a aplikaci pod novým názvem Snapchat si mohli stahovat uživatelé po celém světě.

Snapchat - sdílejte momentky ze svého života

Aplikace Snapchat funguje podobně jako další sociální síť - Instagram. Také ona je založená na sdílení fotografií a videí, které mohou být soukromého i veřejného charakteru. Můžete tak sledovat své přátele, známé, ale i celebrity nebo zajímavého události z celého světa. Snapchat je však jiný. Veškeré příspěvky, které na Snapchat vložíte, lze zobrazit po omezený čas. Poté prostě zmizí jako pára nad hrncem. Neuloží se a už je nikdy nikdo neuvidí.

Snapchat je skvělou aplikací pro sdílení momentek ze života. Zobrazí se jen na malou chvilku a to na takovou, jakou uživatel zvolí před odesláním příspěvku. Snapchat tímto způsobem brání ukládání tzv. virtuálního odpadu, tedy fotek a videi, kterých jsou na internetu miliony, ale nemají žádnou větší přidanou hodnotu. Prostě tam jen tak bez užitku “visí” a nikoho nezajímají déle než prvních pár vteřin po zveřejnění.

Jak funguje Snapchat

Snapchat patří mezi jednoduché aplikace. Stačí si stáhnout aplikaci v App Store pro iOS a na Play Store pro Android. V telefonu se objeví žlutá ikonka s obrysem bílého ducha, otevřete ji. Poté provedete rychlou registraci, která spočívá v zadání e-mailové adresy, jména, data narození a vytvoření uživatelského jména. Posledním krokem je ověření telefonního číslo pomocí SMS zprávy.

Pozor! Aplikace je omezená věkem a užívat ji smí pouze osoby starší 13 let. Mladší děti mohou využívat aplikaci Snapkidz.

Nyní si můžete začít přidávat přátele, chatovat si s nimi, vkládat a sledovat příspěvky “Snapy”. Přidat si můžete osoby pouze podle jejich uživatelského jména nebo Snap kódu. Skutečné jméno nebo telefonní číslo lze použít pouze tehdy, máte-li osobu uloženou ve svém adresáři. Při vkládání příspěvku, budete vždy volit lhůtu od 1 do 10 vteřin, po kterou si jej příjemce může zobrazit.

Snapchat a ochrana soukromí

Snapchat uživatelům nabídl možnost poslat fotografii, která se po velmi krátké době smaže a nikam se neuloží. Alespoň to provozovatelé aplikace tvrdí. Pokud by se však ukázal opak, mezi uživateli by to způsobilo velký povyk. Zejména mladí lidé si totiž prostřednictvím Snapchatu posílají lechtivé fotografie. Příjemci fotografie navíc nikdo nebrání udělat si rychlý screenshot nebo obrazovku vyfotit jiným zařízením.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.