Apple TV - jak funguje?

Počítače, mobily

Přidal starymlady, dne 30. 11. 2018,  0x


Pokud vlastníte iPhone, iPad, Mac a další zařízení od společnosti Apple, možná jste uvažovali také o koupi další produktů. Jedním z nich je malá nenápadná krabička Apple TV. Její cena se pohybuje kolem 100 EUR. Co myslíte, půjde o smysluplně utracené peníze, nebo jen předraženou službu?


Většina uživatelů výrobků Apple má zásadní problémy s tím, jak fungují klasické smart TV. Někteří dokonce hovoří o utrpení, přičemž je jedno, zda se jedná o televizi za 10 000 nebo 150 000 korun. Jsou prostě zvyklí na odlišné ovládání iPhonů, iPadů a Maců. Dnes mají příznivci značky Apple možnost koupit si již čtvrtou generaci Apple TV.


Hledáte-li odpovědi na následující otázky, pokračujte ve čtení. Nejste si jistí, zda má smysl utratit tolik peněz za malou černou krabičku? Zajímá vás jak Apple TV funguje a k čemu je vlastně dobrá? Na následujících řádcích zjistíte, v čem je zábavní systém Apple dobrý. Ve skutečnosti totiž o Apple TV není takový zájem jako o ostatní jablíčkové zařízení.

Apple TV - pouhý doplněk do obýváku?

Hlavním problémem Apple TV byla od začátku uvedení na trh ne příliš lákavá nabídka funkcí. O Apple TV neprojevili velký zájem ani zarytí fanoušci této značky. Malá černá krabička s jednoduchým ovládáním působila spíše jako designový doplněk pro fanoušky Apple. A utratit téměř 3 000 korun za neužitečnou krabičku se prostě nechce každému.


Situace se nezměnila ani při vydání dalších generací včetně poslední čtvrté generace Apple TV. Možná je to tím, že už se lidé nijak zvlášť nezajímají o to, co nová krabička nabízí. Nebo prostě jen čekají na reakce lidí, kteří si krabičku již koupili. Pokud se nakonec čtvrtá generace Apple TV ukáže jako dobrý produkt, s investicí už čekat nebudou. Realita? Zájem o Apple TV konečně narůstá mimo USA.

Co je Apple TV a kde se vzala

Apple TV je ve skutečnosti dceřiná společnost americké firmy Apple. Původně se jednalo pouze o koníček bez pořádného konceptu a jasného cíle. Možná právě Apple TV trvalo tak dlouho, než prorazila. Úplně první zařízení se hodilo pouze pro přehrávání filmů či zobrazování obsahu například z mobilního telefonu.

Postupně se ale z Apple TV vyvinula platforma, pro níž lze připravovat různé projekty. Nová Apple TV už umožňuje sledovat nejen filmy a prohlížet si fotky, ale také poslouchat hudbu, hrát hry, nainstalovat a používat nejrůznější aplikace přímo na TV (např. stále oblíbenější fitness aplikace).

Apple TV uspokojí nenáročné hráče zábavných her

Právě hraní her je jednou z funkcí, které lidí zajímají. Zejména pak mladší generace, které se naučili TV používat jinak než jejich rodiče - například k hraní her. Čtvrtá generace Apple TV už dost silná na to, aby uspokojila hráče her. Na mysli nemám samozřejmě profíky, kteří se neobejdou bez herních konzolí, ale takové to “obyčejné” hraní s kamarády online. Pro občasné hraní her je Apple TV ideální.


Apple TV si a asi nejvíce užijí děti ve věku 8 až 14 let, protože ty hrají hry nejčastěji. App Store má pro ně v nabídce připravené doslova tuny nejrůznějších her, pro malé i větší děti. Mezi oblíbené hry patří zejména Mr. Crab 2, Rayman Adventures, Pac-Man 256, Alto´s Adventure a spousta dalších. Jednoduše řečeno na TV se hry hrají o dost lépe než na mobilu.


Pokud sháníte náhradu za herní konzoli, Apple TV není to pravé ořechové. Jedná se malé, kompaktní zařízení určené pro zábavu. Apple TV je tak ideální doplňkem pro rodiny s dětmi, které je občas potřeba zabavit. Hardware je vynikající. Bude-li Apple usilovat o větší prodejní efekt, bude ale muset zapracovat na lepších službách a nabídce funkcí.

Nastavení Apple TV v 8 krocích

Nastavení Apple TV je jednoduché a intuitivní. Potřebovat budete Apple TV 4K nebo Apple TV čtvrté generace, připojení na internet, televizi s HDMI portem a HDMI kabel (ideálně takový, který je kompatibilní se standardem HDMI 2.0 a novějším).


  1. Připojte zařízení Apple TV k napájení a prostřednictvím HDMI kabelu propojte s televizí.
  2. Zapněte televizi, Apple TV a spárujte s dálkovým ovladačem.
  3. Vyberte jazyk a zapněte Siri (umělá inteligence), chcete-li ji používat.
  4. Nastavte Apple TV z iOS zařízení. Lze nastavit i ručně.
  5. Přihlaste se k příslušnému poskytovateli, chcete-li sledovat pořady a filmy z předplacených aplikací.
  6. Nastavte si na všech Apple TV jednotnou plochu tak, abyste všude měli stejné aplikace. Stačí se přihlásit iCloudu a vybrat funkci Sjednotit plochy.
  7. Vyberte místnost, v níž se Apple TV nachází. Dojde k automatickému vytvoření aplikace Domácnost na vašem iOS zařízení a na Macu.
  8. Využívejte Apple TV na maximum. Nastavte si polohové služby, spořič obrazovky, stahujete si hry z App Store, přehrávejte filmy, videa, fotky nebo poslouchejte hudbu.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.